Trénerek kutyákkal

Az az érdekes helyzet áll fenn, hogy a „Rólunk” oldal tényleg Rólunk és nem külön-külön két trénerről szól.

A tréningek tervezését és lebonyolítását is ketten, közösen csináljuk. Örülünk, hogy így döntöttünk, mert „több szem többet lát” és sok esetben másképp is, jó ha a különböző észrevételeket átbeszéljük és megvitatjuk. Úgy érezzük hogy így még alaposabbak, és jobbak a döntéseink, amit egy egy esetben meghozunk a tréning során.

Alapfoglalkozásainkat tekintve Zsuzsi óvodapedagógus, gyermek aerobik oktató, Tünde pedig rendszerszervező, programozó. Személyiségünkből és az elmúlt évtizedek tapasztalataiból kiindulva olyan szakterületen szerettünk volna dolgozni, ahol ismereteinket segítő szerepkörben tudjuk kamatoztatni a gyermekekkel és felnőttekkel való foglalkozás során. Ennek az elvárásunknak a NEUROFEEDBACK módszer felelt meg leginkább. A módszert addig hallásból ismertük, de nagy érdeklődéssel és nyitottsággal kezdtünk bele az új ismeretek elsajátításába és tudásunk elmélyítésébe.

Tréning előkészítése, elektródák felhelyezése

Mindketten elvégeztük a Neurosol Kft.-nél az ILF neurofeedback tréner képzést, ahol nagy érdeklődéssel fogadtuk a sok, számunkra új információt. Ez volt a kezdet, és ha elakadtunk bátran fordulhattunk Rákóczi Balázshoz, az oktatónkhoz, aki minden esetben igyekezett választ adni a kérdéseinkre. Azóta is, napról napra igyekszünk újabb és újabb információkhoz jutni, és egyre jobban belemélyedni az agy működésébe, illetve az ILF neurofeedback módszertanba, ami folyamatosan fejlődik, és változik.

Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert a rendkívül odaadó és elhivatott oktatóinkon kívül olyan előadókat hallgathattunk meg személyesen, mint Dr. Donauer Nándor klinikai szakpszichológus, neuropszichológus, a Szt. János Kórház (Budai Gyermekkórház) Gyermek-neurológiai és Epilepszia Szakambulanciájának munkatársa, vagy Dr. Csiky Miklós a Bethesda kórház gyermekgyógyász, gyermekpszichológusa, az ADHD Centrum vezetője. Szeretnénk köszönetet mondani Dr. Pácsa Szilviának is, aki a kezdetektől jelen volt a képzésben és a mai napig tudásával, tapasztalataival segíti munkánkat.

Trénig közben, beállítások a laptopon

Saját élményeink

A vizsgák után elkezdtük a gyakorlatban alkalmazni a tanultakat, nagyjából egy évig csak magunkat, illetve közvetlen családtagjainkat tréningeztük. Az első gyakorlati tapasztalatok, amiket a saját bőrünkön éreztünk, nagy hatással voltak ránk, felülmúlták azt, amire az elméletben tanultak alapján számítottunk. Nagyon hamar kiderült, hogy ez a módszer, amit azért választottunk, hogy „segítsünk a gyerekeknek”, nem csak nekik jó. Nagyon sok felnőtt kliensünk is volt és van, akiknek idegrendszerük hasonlóan kisimításra szorul, mint a gyerekeknek.

A pedagógusi, illetve szülői gyakorlatunkból tudtuk, hogy napjainkban a gyerekek idegrendszere túlterhelt, sokkal érzékenyebb és sérülékenyebb, mint régen. Nagyon fontos, hogy mentális fejlődésükkel kiemelten foglalkozzunk, mert számolni, írni, olvasni már óvodában tudnak, de pl. konfliktust kezelni sok esetben még felnőtt korukban sem. Itt találkozott célunk a neurofeedback céljainak egyikével. A negatív környezeti hatásoktól nem minden esetben tudjuk megóvni a gyermekeket, ezzel a módszerrel viszont lehetőségünk van megerősíteni az idegrendszerüket, illetve visszaszorítani a már kialakult idegrendszeri sérüléseiket.

Trénerek és kutyáik

A kezdetektől velünk van két kutyus, Mocsi és Saci, akik mára már megszokták a tréningek hangulatát, rendjét és a kliensek jelenlétét. Nagyon jó természetűek, akik sokat segítenek egyes gyerekeknél, felnőtteknél, jelenlétükkel, kedvességükkel, feltétel nélküli szeretetükkel. Minden új érdeklődőt telefonon tájékoztatunk, hogy ők is segítik a munkánkat és egyeztetünk még az első megbeszélés előtt, hogy van-e valami kizáró ok, ami miatt nem szeretnék, hogy a kutyusok részt vegyenek a tréningen.

Nagyon örülünk neki, hogy idáig mindenki szívesen látta Mocsit és Sacit, sőt a többség kifejezetten örült, hogy jelen vannak. 

A tréning hatását is nagyon jól lehet mérni a nehezen oldódó, félős, bizalmatlan gyerekeknél: látványos ahogy megváltozik a hozzáállásuk a kutyusokhoz, miután az idegrendszerük nyugodtabbá vált, a szorongás csökkent. Sok esetben jönnek olyan gyerekek, akik már az oviban, iskolában megbélyegezve a „rossz gyerek” szerepben vannak és nagyon ki vannak éhezve a feltétel nélküli szeretetre, amit a kutyusok sugároznak feléjük.

Fontos tagjai a kis csapatunknak és ők is szeretettel, érdeklődéssel várnak mindenkit, akik minket választanak és tőlünk várnak segítséget idegrendszeri problémájukra!

Trénerek és kutyáik

Az elmúlt évek során nem volt két egyforma esetünk, nincs két egyforma ember, probléma, megoldás. Nagyon izgalmas, színes területre tévedtünk. Számunkra az igazi motiváció az, amikor látjuk, hogy egy-egy kliens a tréningek során megszabadul a közérzetét alapjában meghatározó negatív tünetektől és boldogabban, tünetmentesen tudjuk útjára engedni.

arak
árak
arak
elérhetőségek
idopontfoglalas
időpontfoglalás